TURCJA TANIE WCZASY

 TURCJA to kolejny ulubiony kierunek na WCZASY, to raj dla rodzin z dziećmi. Prawie 150 hoteli z małymi aquaparkami lub mniejszymi zjeżdżalniami. Turcja to także pełna dyskotek Alanya z najładniejszą plażą Kleopatry. A wreszczie Turcja to Istambuł, Starożytna Kapadocja czy Pamukkale...
Szanowni Państwo,

Z dniem 11 kwietnia 2014 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Tureckiej wprowadza zmiany dotyczące wiz dla turystów zagranicznych, w tym obywateli RP.

Dotychczasowa cena tj. 20 USD lub 15 EUR będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę za pośrednictwem:

portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr), płatność jest możliwa kartą kredytową oraz debetową (Visa, Mastercard). Wydrukowaną e-wizę należy mieć przy sobie podczas odprawy na przejściach granicznych
E-wizy będą dostępne także w interaktywnych punktach znajdujących się na tureckich lotniskach tzw. e-kioskach. Płatność będzie możliwa kartą kredytową oraz debetową (Visa, Mastercard)
Nadmieniamy, że w dalszym ciągu będzie można uzyskać tradycyjną turecką wizę turystyczną w postaci naklejki na przejściu granicznym, ale od 11 kwietnia 2014 roku koszt takiej wizy będzie wynosił 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP - płatność będzie możliwa gotówką.

Przypominamy, że podróżujący muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty końca ważności wizy, a nie od daty powrotu. Wiza ważna jest przez 180 dni od daty pierwszego przekroczenia granicy i upoważnia do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji (maksymalnie 90 dni). Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Biura Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji: www.turcja.org.pl, a także pod nr telefonu 0 22 854-61-11.