Obóz Pływacki wiek: 10 - 18 lat

Obóz Pływacki
wiek: 10 - 18 lat

"Żeby nauczyć się pływać, trzeba pływać." K. J. Yeskov

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Uczestników obozów sportowych do kompleksowego, nowoczesnego Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego ACTIV. W samym sercu lasów Pojezierza Drawsko-Wałeckiego nasi Uczestnicy będą mieli okazję spróbować sportu na najwyższym poziomie. Treningi prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Do dyspozycji Uczestników będzie pełnowymiarowa pływalnia, hala sportowa, profesjonalne boiska piłkarskie, korty tenisowe, siłownia i wiele innych. Wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne w zasięgu ręki - na terenie obiektu! Mamy nadzieję, że to wyjątkowe miejsce sprawi, że nasi Uczestnicy złapią sportowego bakcyla i chętnie będą kontynuować uprawianie wybranych dyscyplin nawet po obozie.

..::Zakwaterowanie::..

Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne ACTIV - wielofunkcyjny, profesjonalny kompleks budynków hotelowych i rekreacyjnych położony wśród lasów i jezior w Sypniewie (woj. wielkopolskie). Do dyspozycji Uczestników nowoczesne obiekty sportowe: pełnowymiarowy basen, hala sportowa, korty tenisowe, sala fitness, siłownia, boiska sportowe oraz sauna. Pokoje 2,3,4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym o wysokim standardzie. Na terenie ośrodka działają telefony wszystkich sieci. Strona obiektu: www.centrumactiv.pl Jak trafić do ośrodka: http://www.centrumactiv.pl/jak_do_nas_trafic

..::Wyżywienie::..

4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) przygotowywane w ośrodku, od kolacji pierwszego dnia do śniadania dnia ostatniego. Suchy prowiant na drogę powrotną.

..::Program::..

Wiek: 10-18.
Obóz daje możliwość bezpiecznej i profesjonalnej nauki oraz doskonalenia pływania. Prowadzony jest przez doświadczonych Instruktorów i Trenerów, którzy przełamią ewentualny lęk przed wodą i pomogą w zdobywaniu nowych umiejętności. Treningi dostosowane są do poziomu Uczestników. Zajęcia rozpoczynać będziemy od rozgrzewki "na sucho", trening w wodzie poprowadzimy na strzeżonej pływalni. Zwieńczeniem obozu będą zawody pływackie, które wyłonią być może następcę „Złotej Otylii". Obóz przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych „Pływaków". Idealny dla osób, które w ogóle nie umieją pływać, jak i tych, które pływają, ale nie czują się jeszcze pewnie lub chcą doskonalić i poznawać nowe style pływackie.

Obóz ma charakter rekreacyjno - sportowy i przeznaczony jest dla Młodzieży, która pasjonuje się pływaniem. Zajęcia, co najmniej 20h podczas całego obozu, prowadzone będą przez doświadczonych Instruktorów i Trenerów.

..::Rozgrzewka na sucho::..

- jest bardzo ważna i nie wolno o niej zapominać. Rozgrzewka może mieć różny charakter, a także składać się z różnych zestawów ćwiczeń. Instruktorzy przed każdym wejściem do wody prowadzić będą przyjemne ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości Uczestników.

..::Style pływackie::..

- będziemy je poznawać w zależności od poziomu wtajemniczenia. Naukę rozpoczniemy od pływania na grzbiecie, który jest uznany, jako najłatwiejszy styl. Po opanowaniu jego podstaw przyjdzie czas na kraul (styl dowolny). Z bardziej zaawansowanymi Uczestnikami będziemy doskonalić styl klasyczny i motylkowy, które są najtrudniejszymi do nauki. Pływacy wykorzystywać będą deski i inne pomoce, które zdecydowanie ułatwią wykonywanie ćwiczeń. Wszystkie zajęcia prowadzone będą pod okiem ratownika WOPR i Instruktora.

..::Zajęcia kondycyjne::..

- pływanie, jak każda dyscyplina sportu, wymaga odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, dlatego Uczestnicy poznają zasady poprawnej rozgrzewki, treningu wydolnościowego, stretchingu (ćwiczeń rozciągających) oraz podstawy stosowania odnowy biologicznej.

..::Zawody pływackie::..

- w trakcie Obozu rozegrany zostanie cykl zawodów, który zdopinguje Młodych Pływaków do większego wysiłku w czasie treningów. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

..::Gry i zabawy w wodzie::..

- chwilą wytchnienia w codziennym treningu będą gry i zabawy w wodzie. Wodna piłka siatkowa, koszykówka czy hokej podwodny- to wszystko, co pomoże nam w doskonaleniu zdolności motorycznych, a przy okazji będziemy dobrze się bawić.

..::Historia i idole::..

- Czy wiesz, że w 1869 roku w Londynie powstało pierwsze towarzystwo pływackie i rozegrano pierwsze zawody? A jakim stylem pływa Paweł Korzeniowski? Zorganizujemy zajęcia z historii pływania i poznamy sylwetki najznakomitszych pływaków świata.

..::Jak to robią najlepsi::..

- na podstawie filmowych relacji z zawodów pływackich Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się jak pływają najlepsi. Podczas naszych treningów będziemy filmować własne postępy, które porównamy do techniki największych Mistrzów pływania. Na koniec obozu zostaną zorganizowane Obozowe Mistrzostwa Pływackie, wyłonimy najlepszych Pływaków, których nagrodzimy pucharem.

Dodatkowo w programie:

..::Zdrowa dieta::..

- jedzenie to nie tylko porcja energii: woda, materiały budulcowe i substancje regulujące, z których organizm czerpie siłę do życia. Nasi Uczestnicy dowiedzą się, na co zwracać uwagę podczas komponowania diety, jakie znaczenie mają wybrane składniki odżywcze, czy można osiągnąć jakiekolwiek korzyści dzięki suplementom diety oraz czym są tzw. „spalacze tłuszczu", ale przede wszystkim: jak jeść smacznie i zdrowo, a przy tym zachować smukłą sylwetkę!

..::Zajęcia integracyjne::..

- specjalność działu team building przenieśliśmy na obozy dla Młodzieży. Efekt jest nadzwyczajny. Uczestnicy dzięki zabawom integrują się, poznają, zdobywają do siebie zaufanie. Umiejętnie przeprowadzone podczas obozu zajęcia pozwalają zaowocować przyjaźniom, które mają szansę przetrwać przez wiele lat.

..::Marsze na orientację::..

- przebywając na atrakcyjnym, zalesionym terenie, nie sposób nie skorzystać z ciekawej formy aktywności zwanej InO (Impreza na Orientację). Nauczymy się poruszać przy pomocy mapy i kompasu. Gra może być połączona z zadaniami oraz zagadkami na każdym ze znalezionych punktów kontrolnych. To świetna, wciągająca zabawa dla wszystkich!

..::„Dzień otwarty"::..

- aby Uczestnicy mogli poznać smak nowych aktywności sportowych proponujemy im uczestnictwo w modelowych zajęciach innych obozów. Dzięki temu każdy będzie miał szansę odkryć bogactwo różnych dyscyplin, a także aktywnie spędzić czas w odmienny sposób. A może narodzi się nowa pasja?

..::Dyskoteka::..

- na terenie Centrum Activ znajduje się profesjonalny klub o bardzo wysokim standardzie, którego nie powstydziłoby się nawet najbardziej imprezowe miasto. Różnica jest taka, że dyskoteka przeznaczona jest wyłącznie dla gości Centrum Activ. Czeka nas wspaniała zabawa przy muzyce z konsoli DJ'a!

Dla wszystkich chętnych, za dopłatą, przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe:

..::Park Linowy::..

- jako urozmaicenie treningu chętni Uczestnicy wezmą udział w zajęciach linowych i spróbują swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie w Parku Linowym w Rudnicy, jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Do dyspozycji mamy kompleks o 1052m długości, 5 tras i 56 przeszkód o różnym poziomie trudności (m.in. tyrolki, mosty trzylinowe, most birmański, skok indiański i Tarzana, zjazd na trapezie, złośliwe linki). Zajęcia są całkowicie bezpieczne - Instruktorami są osoby z odpowiednimi uprawnieniami, a sprzęt asekuracyjny posiada wszelkie wymagane atesty.

..::Paintball::..

- to niesamowicie wciągająca gra, ucząca maskowania, podchodów, współdziałania w grupie, a także szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji. Uczestnicy podczas zajęć wyposażeni będą w specjalne ubranie, maski ochronne, markery, kulki z farbą (100 sztuk na Uczestnika). Stoczą walki, które pozwolą im nauczyć się planowania i strategicznego myślenia. Tu trzeba będzie szybko działać, podejmować trudne decyzje, a czasami nauczyć się przegrywać z honorem. Ze względu na bezpieczeństwo naszych Uczestników poniżej 12 roku życia, Dzieci wezmą udział TYLKO w zajęciach na strzelnicy, próbując trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów.

..::Spływ kajakowy::..

- Piękne tereny nas otaczające bogate są w jeziora i rzeki. Nie sposób nie wykorzystać nadarzającej się okazji. Obierzemy najodpowiedniejszą dla nas trasę, atestowany, bezpieczny sprzęt oraz towarzystwo ratownika. Wiosła w dłoń i w drogę!

..::Certyfikowany kurs pierwszej pomocy::..

- Uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Są to umiejętności mogące okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie i niejednokrotnie ratujące komuś życie. Po szkoleniu z pierwszej pomocy możemy być pewni, że w sytuacji zagrożenia zdrowia będziemy potrafili zadziałać prawidłowo. Po takich zajęciach Uczestnicy powinni potrafić: wykonać zabieg reanimacyjny, zatamować krwotok, opatrzyć ranę, wykonać unieruchomienie kości itp. Kurs prowadzony jest przez Ratowników Medycznych, zakończony egzaminem. Udział w kursie potwierdzony jest certyfikatem.

Uwaga! Poszczególne dopłaty realizowane będą przy grupie min. 20 osób. Opłatę za dodatkowe atrakcje można uiścić przed i w trakcie trwania obozu.

..:: co zabrać ::..

Strój do pływania, czepek, okularki i klapki. Mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę, dodatkowy ręcznik, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), okulary przeciw słoneczne, kompas, latarkę z zapasem baterii, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną (z numerem PESEL).

..:: Terminy i ceny::..

1. PLY: 30.06 - 11.07.14 1999 PLN
2. PLY: 12.07 - 23.07.14 1999 PLN
3. PLY: 24.07 - 04.08.14 1999 PLN
4. PLY: 05.08 - 16.08.14 1999 PLN Przykro nam, brak miejsc.

..:: Cena obejmuje ::..

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, bardzo aktywny program, opiekę kadry, instruktorów oraz lekarza obozowego, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW ( 10 000zł ), VAT.

..:: Cena nie obejmuje ::..

Dojazdu i dodatkowych atrakcji.

..:: Dojazd ::..

Dojazd autokarem lub pociągiem z większości miast Polski za dopłatą. UCZESTNICY, ZAWSZE PODRÓŻUJĄ POD OPIEKĄ NASZEJ KADRY. Uwaga: Dojazd "negocjowany" organizowany przy min. 4 osobach z danej miejscowości.

..:: rozkład jazdy ::..

l.p.

miasto

miejsce zbiórki

rodzaj

odjazd

powrót

dopłata

1. 

 Białystok 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

2. 

 Bydgoszcz 

Dworzec Główny PKP

łączony

14:46

16:31

154 PLN

3. 

 Częstochowa 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

4. 

 Gdańsk 

Dworzec Główny PKP

łączony

10:52

20:00

134 PLN

5. 

 Gorzów 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

6. 

 Katowice 

Dworzec Główny PKP

łączony

09:05

19:45

188 PLN

7. 

 Kielce 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

8. 

 Koszalin 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

9. 

 Kraków 

Dworzec Główny PKP

łączony

06:53

21:59

188 PLN

10. 

 Leszno 

Dworzec Główny PKP

łączony

13:30

15:29

174 PLN

11. 

 Lublin 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

12. 

 Łódź 

Dworzec PKP Łódź Kaliska

łączony

07:15

20:07

174 PLN

13. 

 Olsztyn 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

14. 

 Opole 

Dworzec Główny PKP

łączony

10:52

18:02

188 PLN

15. 

 Poznań 

Dworzec Główny PKP

łączony

14:48

14:19

134 PLN

16. 

 Rzeszów 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

17. 

 Słupsk 

negocjowany

negocjowany

negocjowany

18. 

 Sypniewo 

Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne ACTIV

dojazd własny

16:00

10:00

0 PLN

19. 

 Szczecin 

Dworzec Główny PKP

łączony

14:37

16:02

164 PLN

20. 

 Toruń 

Dworzec Główny PKP

łączony

13:46

17:57

164 PLN

21. 

 Warszawa 

Dworzec Centralny PKP

łączony

11:00

20:45

184 PLN

22. 

 Wrocław 

Dworzec Główny PKP

łączony

11:58

16:50

188 PLN

23. 

 Zielona Góra 

negocjowany

negocjowany

negocjowany